EMEK AĞACI

    "Hayatın lezzeti dinmek bilmeyen yorgunlukta gizlidir. Daima çalışma ve gayret içinde olunuz." der arif kişi.

    Emek insanın en büyük işlevidir. Emektir, alın terini ve yürek terini döktüren. Alın terimize sahip çıkan Yüce Yaratıcı' mız, yürek terimiz arşa miraç ettiğinde bize çözümler sunar. Hiçbir şey kendi alın teri kadar bir insanı tatmin edemez Çalışan insan kendi varlığında hüküm süren bir ahengi bütün kâinata nakleder. Hayatın biricik nizamı bu ahengin kendisidir. şüphesiz.

    Emek verdiğimize ait ve sahip oluruz. Bu ikisini bize müyesser kılan tek nizam emektir. 

    Canik Meslek Edindirme Kursları bu nizam ile hayat buldu. CAMEK için alın terini ve yürek terini vakfeden tüm emektarların bir imzası olmalıydı nitekim. 

    Görünür olmalıydı. Bir çınara benzetilmeliydi. Kökleri sağlam ulu bir çınar ağacı gibi...

    Köklerinden, gölgesinden, meyvesinden faydalanacak tüm canlıları anımsatacak vurgusu, ait ve sahip olanları yaşatacak dokusu, akıllardan çıkmayacak ayrıntıları, seyrettikçe hayran bırakan çalışmaları ve en önemlisi emeği taçlandırılmalıydı...

    Miskinler ve ihanet içinde olanlar sadece emeğin terinde boğulacaktır. Dünya, vatan ve insan kurtulacaksa; sadece emek ile kurtulabilecektir... Var mıyız?

    Nihayetinde, gönülden ve gönüllü emek verenlerin yürek ve alın teri ile CAMEK EMEK AĞACI' mız oluştu. Çözümler sunan Yüce Yaratıcı' mıza şükür, sizlere teşekkür ederiz.

Elleri ve gönülleri taşın altında olanlara selam olsun.

CAMEK AİLESİ